, ,

انواع هوزینگ دستگاه تصفیه آب

انواع هوزینگ دستگاه تصفیه آب

انواع هوزینگ دستگاه تصفیه آب : بیشتر فیلترها به صورت کارتریج هایی طراحی شده اند که می توان آنها را درون یک محفظه خالی نصب نمود. در واقع هوزینگ Housing محلی برای نگهداری فیلتر می باشد. با توجه به تنوع زیاد فیلترها، انواع مختلفی از محفظه ها نیز طراحی شده اند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. محفظه فیلتر ممکن است به صورت مجزا استفاده شود و یا درون یک دستگاه تصفیه آب نصب شده باشد. محفظه فیلتر ممکن است شفاف بوده و فیلتر داخل آن قابل رویت باشد و یا مات تولید شود. همچنین ممکن است قابلیت خاصی مانند نشکن بودن ، مقاومت در برابر ضربه و فشار ، مقاومت در برابر حرارت و … را دارا باشند.

محفظه فیلتر شفاف را معمولا برای فیلتر الیافی و در مرحله اول دستگاه قرار می دهند که تغییر رنگ فیلتر قابل مشاهده باشد. اگرچه می توان محفظه های مات را هم به عنوان فیلتر اول استفاده نمود. محفظه فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ارتفاع ۱۰ اینچی دارد و قطر فیلتری که داخل آن قرار می گیرد ۲٫۵ اینچ می باشد. در تصفیه آب نیمه صنعتی از محفظه فیلتر با ارتفاع ۲۰ اینچ استفاده می شود. اگرچه این قانون ثابتی نیست و می توان از هوزینگ های ۱۰اینچ هم در تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده کرد.

در یک دستگاه تصفیه آب ، چه تصفیه آب خانگی باشد و چه تصفیه آب نیمه صنعتی ، چه به روش RO کار کند و یا به روش فیلتراسیون ، در هر صورت نیاز به چندین محفظه فیلتر می باشد. هوزینگ فیلتر تصفیه آب ، در واقع محفظه یا محلی است که انواع فیلتر و کارتریج استاندارد را می توان در آن قرار داد. محفظه فیلتر ابعاد استانداردی دارد و می توان در انواع دستگاه تصفیه آب آن را نصب نمود.

هوزینگ فیلتر از لحاظ نوع اتصال بدنه به هد HEAD آن ممکن است حالت های متفاوتی داشته باشد. در بعضی مدل ها، بدنه از داخل به قسمت هد پیچ می شود و در بعضی مدلها از بیرون. از آنجا که هوزینگ فیلتر برای آب استفاده می شود، لازم است همه استانداردهای لازم را برای استفاده در مواد خوراکی داشته باشد.

هوزینگ ممبران

فیلتر ممبران یکی از مهمترین فیلترهای نصب شده روی هر دستگاه تصفیه آب می باشد. فیلتر ممبران درون یک محفظه به نام محفظه ممبران یا هوزینگ ممبران نصب می شود. در تصفیه آب به روش RO ، فشار بسیار بالایی پشت فیلتر ممبران وجود دارد و بنابر این محفظه ممبران باید بسیار محکم و با دوام باشد. فشار محفظه ممبران حدود ۱۲۵ PSI برای فیلتر ممبران خانگی و ۱۴۰ PSI برای ممبران نیمه صنعتی می باشد.

در صورتیکه هوزینگ ممبران کیفیت لازم را نداشته باشد، به راحتی شکسته شده و یا با نشتی آب روبرو خواهید شد. ابعاد محفظه ممبران برای فیلترهای ممبران ۵۰ و ۷۵ و ۸۰ و ۱۰۰ گالن به یک اندازه می باشد. در واقع همه ظرفیت های فیلتر ممبران تا ۱۰۰ گالن، درون یک محفظه ممبران خانگی قرار می گیرند. اما برای ممبران های ۲۰۰ و  ۳۰۰ و ۴۰۰ گالن ، هوزینگ ممبران های متفاوتی طراحی شده است. محفظه ممبران دارای یک ورودی می باشد که آب با فشار زیادی توسط پمپ تصفیه آب وارد آن می شود. در انتهای محفظه ممبران دو خروجی تعبیه شده است. خروجی وسط برای آب تصفیه شده و خروجی کناری مربوط به پساب فاضلاب می باشد. اگرچه ابعاد فیلتر ممبران خانگی و نیمه صنعتی ــ ممبران های ۵۰ تا ۱۰۰ گالن ــ یکسان است و میتوان از یک هوزینگ ممبران یکسان برای آنها استفاده نمود، اما در اصل محفظه ممبران نیمه صنعتی باید دارای ورودی و خروجیهای بزرگتر از محفظه خانگی باشد. تا حجم بیشتری از آب را هدایت نماید.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی تایوانی را با قطعات اصل و کارایی فوق العاده و کیفیت عالی در اختیار شما قرار می دهد که دارای برند های مختلف و قیمت مناسب می باشند. برای سفارش و خرید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای ثبت سفارش و خرید اینترنتی اینجا را کلیک نمایید.

, , ,

کاربرد فیلتر ماورای بنفش (UV)

کاربرد فیلتر ماورای بنفش (UV)

 کاربرد فیلتر ماورای بنفش : Ultraviolet که به اختصار به آن اشعه UV  می گویند همان اشعه ماورای بنفش است . در واقع UV موجی است که انرژی آن از پرتو X  کمتر ولی از نور مرئی بیشتر می باشد . از پرتو فرابنفش به منظور تصفیه آب، ضد عفونی مواد خوراکی، تجهیزات پزشکی و … استفاده می شود . در این سیستم ها آب وارد محفظه اصلی دستگاه از جنس SS می شود و مابین این محفظه و یک جداره داخلی از جنس کوارتز جریان می یابد. لامپ UV درون محفظه کوارتز قرار دارد و در تماس با آب نیست به ایده آل ترین حالت برای عملکرد لامپ می باشد. عمر لامپ ۷۵۰۰ ساعت می باشد و در این زمان با تولید دوز بالای اشعه به طور کامل میکرو ارگانیسم ها را از بین می برد. این سیستم برای استخرهای بزرگ با حجم بالای ۱۰۰۰ مترمکعب که باید حجم زیادی از آب در حال گردش و ضدعفونی شدن باشد بسیار مناسب است.پرتو فرا بنفش در واقع مکمل روش های کلر زنی و اسمزمعکوس در میکروب زدایی از آب می باشد .

 منبع فرابنفش طبیعی

نور خورشید حاوی اشعه فرابنفش است که در سه باند UVA ، UVB و UVC به مقدار فراوان می باشد ولی به خاطر خاصیت جذب UV در لایه اتمسفر ۹۹درصد اشعه ماورای بنفش که به زمین می رسد از نوع  UVA است .
اشعه فرابنفش UV

این اشعه با تغییر روی DNA میکروب ها و باکتری ها از رشد و تکثیر آن ها جلوگیری می نماید و در واقع میکروب های بیماری زای درون آب با استفاده از اشعه مادون قرمز عقیم می گردند و چون قدرت انتشار ندارند دارای عمر بسیار کمی می باشند .
انواع روش های استفاده از لامپ UV

از لامپ UV جهت تصفیه آب و گند زدایی  به دو روش زیر استفاده می نمایند :
۱- با عبور آب از مجاورت لامپ UV
۲- لامپ را درون لوله کوارتزی قرار می دهند و درون آب آویزان می کنند .

معایب ومزایای تصفیه آب به وسیله اشعه ماورای بنفش UV

– اطمینان حاصل از روش اشعه ماورای بنفش بسیار بیشتر از روش کلر زنی است .
– اشعه UV به صورت آنی آب را ضدعفونی می نماید و اثری از خود درون آب باقی نمیگذارد،به همین دلیل اگر میکروبی بعد از تصفیه آب اضافه شود آب را آلوده می کند .
– لاشه میکروب ها در آب باقی مانده و خوراک میکروب هایی می شود که پس از تصفیه اولیه به آب وارد شده اند .

– عدم تغییر یافتن خواص شیمیایی و فیزیکی آب
– اشعه ماورای بنفش صرفا باعث از بین رفتن میکروب های آب می شود و توانایی حذف مواد شیمایی مانند نیترات ، آرسنیک و … از آب را ندارد .
– اشعه فرابنفش قادر به حذف آلایندگی های فیزیکی محلول در آب نمی باشد .

استفاده از اشعه ماورای بنفش در تصفیه آب آشامیدنی

با توجه به کاربرد فیلتر ماورای بنفش uv و اینکه اشعه ماورای بنفش توانایی حذف مواد شیمایی و نیز آلایندگی های فیزیکی از آب را دارا نمی باشد در نتیجه استفاده از روش UV به تنهایی برای تصفیه آب کافی نیست و از آن در تصفیه آب خانگی به عنوان تنها یک فیلتر دستگاه تصفیه آب استفاده می شود . همچنین روش تصفیه آب UV یک روش مضاعف است که پس از روش اسمز معکوس که با دستگاه تصفیه آب انجام میگیرد استفاده می گردد . معمولا از فیلتر اشعه فرابنفش در تصفیه آب چاه ها که احتمال آلوده بودن این آب ها به میکروب ها و انگل ها وجود دارد و نیز بعد از فیلتر مرحله آخر یا همان فیلتر مرحله ششم به دستگاه تصفیه آب خانگی متصل می گردد . البته برای داشتن بهترین دستگاه تصفیه آب نیازی نیست که دستگاه تصفیه آب شما حتما فیلتر ماورای بنفش داشته باشد بلکه این فیلتر با توجه به شرایط آب مصرفی مانند استفاده از آب چاه جهت نصب بر روی دستگاه تصفیه آب پیشنهاد می گردد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا ،ارائه دهنده انواع فیلترهای دستگاه های تصفیه آب خانگی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب می باشد . همچنین خدمات تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی توسط کارشناسان شرکت کاسپین ارتباط عرشیا به صورت دوره ای به مشتریان عزیز اطلاع رسانی و انجام می گردد.

جهت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

,

سرویس مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

سرویس مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

سرویس مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی: یک دستگاه تصفیه آب که مبتنی بر اسمز معکوس باشد، نیاز به مخزن دارد که بتواند آب تصفیه شده را در آن ذخیره کند. واقعیت این است که روش اسمزمعکوس اگرچه دقیق است، اما میزان خروجی کمی دارد. به عنوان نمونه یک تصفیه آب خانگی با فیلتر ممبران ۵۰ گالن می تواند در یک شبانه روز ۱۸۵ لیتر آب تولید کند. دقت کنید که این یک عدد اسمی اعلام شده توسط کارخانه سازنده است و به عوامل زیادی مانند سالم بودن فیلتر ممبران، دمای آب ، سختی آب و … بستگی دارد. بنابراین در عمل ممکن است میزان تولید تا ۱۵۰ لیتر نیز کاهش یابد. به این ترتیب در هر دقیقه نزدیک به ۱۰۰ سی سی آب تولید می شود و حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد تا یک لیتر آب آماده شود. این مخزن به عنوان ۱۹ لیتر ذخیره آب به صورت اسمی معرفی می گردد و به صورت عملی توان ذخیره ۱۵ الی ۱۶ لیتر آب را دارد . بدنه این مخزن ها از فلز با آلیاژی خاص یا از جنس پلاستیکی می باشند. نوع طراحی این مخزن ها تصفیه آب بصورت سه لایه بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد .

در دستگاه های اسمز معکوس به دو منظور از منبع تحت فشار استفاده می شود:
الف) ذخیره آب تصفیه شده

ب) تامین فشار آب خروجی بنابراین به دلیل فشار و دبی کم ( ۸ لیتر در ساعت ) آب تولید شده ، قابلیت استفاده مستقیم از شیر مصرف مقدور نیست. لازم است که آب تصفیه شده ابتدا در یک منبع ذخیره شده و سپس از طریق شیر مصرف استفاده شود. آب جهت خروج از منبع ذخیره نیاز به فشار دارد. لذا جهت تامین فشار آب خروجی، منبع ذخیره از نوع تحت فشار می باشد. بدنه منبع از جنس پلی اتیلن و در برخی مدل ها فلزی با روکش پلی اتیلن یا بدون روکش است و درون منبع یک بالن پلاستیکی تعبیه شده است. فاصله بین بدنه و بالن پلاستیکی را هوا پر کرده است. میزان هوای موجود در این فضا از طریق شیر تنظیم فشار هوا قابل تنظیم است. آب درون بالن جمع می شود و هنگامی که شیر مصرف باز می شود، آب در اثر فشار هوای اعمال شده به بالن، از منبع خارج می شود. فشار هوای داخل آن می بایست PSI 30 باشد. ( البته این میزان در منبع های مختلف با هم فرق داشته و فشار آن روی منبع درج می شود)

نکات و اشکالات احتمالی :

در صورتی که فشار هوای داخل مخزن بیش از مقدار درج شده روی آن باشد ، میزان آبی که در منبع ذخیره می شود کمتر خواهد شد و در صورتی که فشار هوای داخل مخزن کمتر از مقدار درج شده روی آن باشد میزان آب ذخیره شده در تانک بیشتر خواهد شد اما اولا آب فشار لازم جهت خروج از تانک را نخواهد داشت و ثانیا پس از پرشدن تانک ، زمان زیادی طول خواهد کشید تا سوئیچ قطع فشار بالا ، پمپ را خاموش کند. بنابراین لازم است که در صورت بروز مشکل میزان باد آن از محل شیر تنظیم هوا اصلاح شود ( جهت اضافه نمودن باد میتوان از تلمبه دستی استفاده نمود)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا عرضه کننده انواع قطعات و لوازم جانبی انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی است که با تائید و ضمانتنامه معتبر برای کلیه خدمات و محصولات خویش اطمینان خاطر را برای مصرف کنندگان محترم به ارمغان آورده است.

جهت سفارش و خرید بصورت آنلاین از وبسایت رسمی کمپانی CCRA اینجا را کلیک  نمایید.

جهت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

,

تفاوت آب معدنی با آب دستگاه تصفیه

تفاوت آب معدنی با آب دستگاه تصفیه

تفاوت آب معدنی با آب دستگاه تصفیه : آب طبیعی به هنگام قرار گرفتن در معرض هوای مجاور خود در مدت زمان طولانی تغییر رنگ و مزه می دهد که این امر نگهداری آب را برای مدت طولانی دشوار نموده است. برای نگهداری آب می بایست آب را در ظروف مختلف اعم از پلاستیکی و یا شیشه ای بسته بندی نمود. متاسفانه شرکت های بسته بندی آب های معدنی برای ماندگاری بیشتر آب در بطری های پلاستیکی، داخل آن به ازای هر یک لیتر، نیم میلی گرم فلوراید تزریق میکنند که این ماده بسیار نـگهدارنده و بدون بو می باشد و برای بدن انسان، بسیار خطرناک وسرطان زا است.

هنگامی که فلوراید وارد بافت بدن انسان می شود، درون بافت قرار گرفته و آب خارج می گردد و بدن به طور خودکار دور آن لایه ی لزج محافظ ایجاد می کند که به مرور بافت های شما بزرگ تر می شود. به همین دلیل است که صبح ها احساس می کنید بدن شما ورم کرده یا چاق شده اید. اصطلاحا بعضی ها می گویند آب می خوریم چاق می شویم! دلیل این امر وجود همین ماده (فلوراید) می باشد. این موضوع یکی از مهمترین مضرات آب معدنی است .

منبع عکس 

آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب فلوراید بسیار پایینی دارد. اگر از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم همان آب لوله کشی با حذف املاح مضر در اختیار ما قرار می گیرد. دستگاه تصفیه آب خانگی هیچ نوعی از مواد پلیمری را به آب اضافه نمی کند. به همین دلیل است که توصیه می شود از آب های معدنی استفاده نشوند؛ زیرا به جز خود آب که ناسالم است، صرفا نگه داری آن ها در بطری های پلاستیکی، سرطان زا و خطرناک است که برای استفاده از آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب خانگی ، نیاز به نگهداری آب در بطری نیست . صرفه اقتصادی با خرید یکبار دستگاه تصفیه آب خانگی است تا هر بار تعداد زیادی بطری آب معدنی خریداری شود.

برخی از آب های معدنی از میزان نیترات به نسبت بالایی برخوردار هستند و در برخی از آنها میزان نیترات چندین برابر استاندارد جهانی است اما کار اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی کاهش میزان نیترات آب است . املاح در برخی از آب های معدنی به نسبت زیاد است و این درحالی است که آب دستگاه تصفیه آب خانگی ، دارای املاحی مناسب جهت آشامیدن است . شاید شنیده باشید که پزشکان به کسانی که دارای سنگ کلیه هستند توصیه می کند که به هیچ وجه آب معدنی استفاده نکند به این دلیل که میزان املاح موجود آب معدنی بسیار زیاد است و این در حالی است که دستگاه تصفیه آب خانگی املاح آب را تا حد قابل توجهی حذف و به حد استاندارد تبدیل می کند.

شاید استفاده از آب معدنی در هنگام مسافرت که به آب بهداشتی و سالم دسترسی نداریم مفید باشد و اما مشخص است برای مصرف دائمی استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی که توانایی حذف املاح اضافی را از آب دارد به مراتب بهتر و بهداشتی تر از آب معدنی خواهد بود. از نقاط ضعف دیگری که در مورد آب معدنی می توان نام برد در معرض تابش نور خورشید قرار گرفتن بطری های آب معدنی در فروشگاه ها و انبار های شرکت های تولید کننده می باشد این عمل باعث وارد شدن ترکیبات شیمیایی بسیار مضر به داخل آب می شود و برای سلامتی خطرناک است و به دلیل عدم مناسب بودن شرایط نگهداری در بیشتر فروشگاه ها نمی توان از نگهداری درست و استاندارد بطری های آب معدنی اطمینان حاصل نمود.

دستگاه تصفیه آب آشامیدنی شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با بهترین کیفیت و ارائه خدمات و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه در مدت زمان های مشخص، آب آشامیدنی بدون طعم و بو و مزه را به شما ارائه می دهد. این شرکت مفتخر است با ارائه خدمات و دستگاه تصفیه آب با کیفیت به شما مشتریان گرامی آب پاک و گوارایی را به ارمغان می آورد.

جهت خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب از فروشگاه رسمی کمپانی CCRA اینجا کلیک نمایید.

جهت دریافت هرگونه خدمات پس از فروش و تهیه فیلتر دستگاه تصفیه آب  اینجا کلیک نمایید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا خرید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تلفن : ۶۵۵۲۲۹۶۳ – ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۰۲۱                         همراه : ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰ – ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

, ,

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر soft wate

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر soft water

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر  soft water  دستگاه فوق بسیار مرغوب و با سابقه ای بسیار درخشان در زمینه تصفیه آب خانگی است . قطعات دستگاه تصفیه آب سافت واتر کاملا اورجینال و ساخت کشور تایوان است که به جرأت می توان گفت برند دستگاه تصفیه آب soft water  بهترین برند یا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران محسوب می شود . دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر  soft water یک دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای است که از شش مرحله فیلتراسیون به روش بین المللی اسمز معکوس آر او  ( RO Reverse Osmosis System ) برای تصفیه و کاهش سختی املاح محلول جامد در آب TDS بهره می برد . سیستم اسمز معکوس “بهترین روش تصفیه آب خانگی” ، تحقیق و بررسی شده تحت لیسانس کشور کانادا است و در تمام سیستم های تصفیه آب کشورهای اروپایی استفاده می گردد .

مشخصات و قابلیت های دستگاه تصفیه‌آب soft water :

دارای پمپ تصفیه آب تایوانی جهت افزایش فشار و بهبود عمکرد فیلتر مرحله چهارم ممبران

دارای شاسی فلزی مرغوب حک شده ساخت تایوان ( Made In Taiwan )

دارای شیر بهداشتی اهرمی کروم ( ضد زنگ ) ( بسیار با کیفیت و شیک )

دارای مخزن تحت فشار ذخیره تصفیه آب ۱۵ لیتری

دارای استانداردهای جهانی FDA ، Water Quality ، NSF و تاییدیه های بین المللی غذایی جهان

فیلترهای کربن ساخته شده از جنس پوسته نارگیل و غیر مضر برای بدن انسان ساخت تایوان

قابلیت اتصال و نصب دستگاه تصفیه آب  soft water به یخچال های ساید بای ساید

ابعاد دستگاه تصفیه آب soft water : طول ۴۰ / عرض ۲۳ / ارتفاع ۴۴ سانتی متر

دارای گیج فشار روغنی جهت نمایش میزان فشار آب داخل دستگاه

قطعات ساخته شده از مواد Food Grade که با آب واکنش نمی دهند

ظرفیت تصفیه ۲۰۰ لیتر آب در ۲۴ ساعت شبانه روز

پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته

ترتیب و زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی soft water

زمان تعویض فیلترهای پایینی دستگاه تصفیه آب خانگی که مراحل یک دو و سه را شامل می شود هر ۳ تا ۹ ماه است . زمان تعویض فیلترهای مراحل پنجم و ششم هر ۱۲ ماه و زمان تعویض فیلتر مرحله چهارم ممبران خانگی ( قلب اصلی دستگاه تصفیه آب ) هر یک ۱۲ تا ۱۸ ماه می باشد که شرکت نمایندگی دستگاه تصفیه آب سافت واتر کمپانی CCRA می باشد و این خدمات را در اسرع وقت ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر راجع به عملکرد و کارایی هر فیلتر را می توانید در ذیل مطالعه نمایید :

فیلتر مرحله اول :

فیلتر پلی پروپیلن (PP ) ، ذرات معلق بزرگتر از ۵ میکرون موجود در آب را به خود جذب میکند .

فیلتر مرحله دوم :

فیلتر کربن فعال گرانول (GAC or UDF )، باعث شفافیت آب تصفیه شده و از بین رفتن بو ، طعم و رنگ نامطبوع آب می شود .

فیلتر مرحله سوم  :

فیلتر کربن بلاک ( CTO ) ، همانند فیلتر مرحله اول و دوم تصفیه آب عملکرد پیش تصفیه را انجام می دهد و تکمیل کننده ی فیلتر کربن پودری ( فیلتر مرحله دوم تصفیه آب ) است .

فیلتر مرحله چهارم :

ممبران فیلمتک (Filmtec ) اصل آمریکا ، مهم ترین فیلتر تصفیه آب در بین شش فیلتر دستگاه تصفیه آب است . سختی آب را کاهش میدهد و ذرات بزرگتر از ۰,۰۰۰۱ میکرون را تصفیه میکند .

فیلتر مرحله پنجم :

فیلتر پست کربن (Post Carbon ) ، جزء سه فیلتر تکمیل کننده تصفیه آب است و از وظایف این فیلتر میتوان به حذف کلر، بو و سایر مواد شیمیایی مضر برای سلامت بدن انسان از آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره کرد .

فیلتر مرحله ششم :

فیلتر حفظ مواد معدنی مینرال ( Mineral )  ، فیلتر مینرال جهت حفظ مواد معدنی و املاح مورد نیاز در آب آشامیدنی تصفیه شده نظیر کلسیم ، منیزیم ، منگنز ، بی کربنات ها و علاوه بر بالا بردن کیفیت املاح آب تصفیه شده، در رفع تلخی آب و بهبود طعم آب تصفیه شده بسیار موثر است .

 

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در زمینه فروش و پخش دستگاه تصفیه آب سافت واتر  soft water  اصل تایوان با بهترین کیفیت و قیمت ، در ایران می باشد که به صورت رایگان در تهران و البرز همه روزه ( حتی روزهای تعطیل ) ارسال و نصب می گردد . همچنین خدمات تعویض فیلترو خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر در تهران و البرز توسط کارشناسان فنی شرکت انجام می گیرد . جهت اطلاعات بیشتر و دریافت هر گونه پرسش و پاسخ می توانید با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

تهیه و توزیع اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی

اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی

تهیه و توزیع اتصالات دستگاه اتصالات در دستگاه تصفیه آب خانگی به دو صورت اتصالات فیتینگی یا پنوماتیک و اتصالات مهره ای تولید می شوند. جهت سهولت و سرعت بخشیدن در اتصال قطعات به یکدگیر از اتصالات فیتینگی یا EZ که به آن اتصال سریع نیز گفته می شود استفاده می شوند. در واقع اتصالات فیتینگی جای اتصالات مهره ای و قدیمی را گرفته اند.

استفاده از اتصالات پنوماتیک در دستگاه تصفیه آب خانگی کاربرد فراوان دارد و به نحوی طراحی شده است که شلنگ دستگاه تصفیه آب داخل این اتصال محکم شده و گیره های به کار رفته در این فیتینگ شلنگ را در واشر اورینگی محکم نگاه می دارد.

برای اینکه نصب و جداکردن اتصالات فیتینگی سریع انجام می شود به آن ها اتصالات سریع یا  Quick Connect نیز گفته می شوند.

برای جداسازی شلنگ کافی است که ضامن فیتینگ را به داخل فشار داده و شلنگ را به آسانی بیرون بکشید.

اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی 

زانویی فیتینگی برای پمپ تصفیه آب خانگی

این قطعه در دو مدل اورینگ دار و بدون اورینگ وجود دارد و کاربرد آن روی پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد که شلنگ به راحتی به آن وصل می شود.سایز این فیتینگ ۴/۱ اینچ بوده و دارای خم ۹۰ درجه می باشد.

 اتصالات تصفیه آب خانگی

زانویی ممبران سوپاپ دار تصفیه آب خانگی

این زانویی سوپاپ دار از برگشت  آب تصفیه شده به داخل ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری می کند، جنس سوپاپ آن استیل و ضد زنگ می باشد، زانو ممبران جهت اتصال شلنگ به خروجی آب تصفیه شده در محفظه ممبران بکار می رود.

 اتصالات تصفیه آب خانگی

زانو ممبران ساده

این زانو بر خلاف مدل قبلی ساده بوده یا به عبارت دیگر سوپاپ دار نمی باشد و از آن برای اتصال شلنگ به ورودی محفظه ممبران و خروجی فاضلاب محفظه ممبران بکار می رود.

اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی

ccra ez mineral 3

زانو دو سر فیتینگی

زانو دو سر فیتینگی برای تغییر جهت مسیر شلنگ به اندازه ۹۰ درجه یا رابط بین دو شلنگ در دستگاه تصفیه آب استفاده می شود.

اتصالات تصفیه آب خانگی

سه راهی دستگاه تصفیه آب خانگی

این سه راهی جهت انشعاب گرفتن در دستگاه تصفیه آب خانگی کاربرد دارد و در واقع یک ورودی و دو خروجی دارد و به شکل Y می باشد. از این فیتینگ برای انشعاب گرفتن و تامین آب تصفیه شده یخچال ساید بای ساید استفاده می شود.

سه راهی های فوق در انواع مختلفی مانند سه راهی یکسر دنده و سه راهی سه سر فیتینگ پنوماتیک تولید و عرضه می گردند.

اتصالات تصفیه آب خانگی

تبدیل شیر برداشت

از این فیتینگ جهت اتصال به شیلنگ به شیر برداشت (شیر خروجی آب تصفیه شده) استفاده می شود و جایگزین روش های قدیمی می باشد.

اتصالات تصفیه آب خانگی

قطعه چک ولو پنوماتیکی فیتینگی

از این اتصال جهت یک طرفه کردن مسیر آب استفاده می باشد و در واقع از برگشت آب جلوگیری می کند.

اتصالات تصفیه آب خانگی

رابط شلنگ

از این قطعه برای اتصال دو شلنگ در دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در صنعت آب و فاضلاب تامین کننده و عرضه کننده انواع قطعات و لوازم جانبی انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی است که با تائید و ضمانتنامه معتبر برای کلیه خدمات و محصولات خویش اطمینان خاطر را برای مصرف کنندگان محترم به ارمغان آورده است.

جهت سفارش و خرید بصورت آنلاین از وبسایت رسمی کمپانی CCRA اینجا را کلیک  نمایید.

جهت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

سالم بودن آب آشامیدنی از اهمیت بسیاری برخوردار است به همین دلیل اغلب افراد تصفیه آب آشامیدنی خود را نسبت به مصارف دیگر در اولویت قرار می دهند و مایلند آب مصرفی که در واقع برای شرب و پخت و پز استفاده می شود به صورت دقیق تصفیه شود و بهترین وسیله استفاده از دستگاه تصفيه آبی است که در آشپزخانه و زیر سینک ظرفشویی نصب شده و توسط شیر جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد و چون این دستگاه ها در آشپزخانه و در آخرین نقطه شبکه لوله کشی توزیع آب نصب می شوند امکان آلودگی دوباره در طول مسیر وجود ندارد .

دستگاه های تصفیه آب خانگی CCRA  از شش مرحله تشکیل شده است که سه مرحله آن پیش تصفیه آب و یک مرحله تصفیه کامل آب و دو مرحله افزودنی به آب تصفیه شده است .

در مرحله اول پیش تصفیه ، ذرات معلق جامد در آب تا قطر ۵ میکرون از آب گرفته می شود فیلتر این مرحله به اسم PP  از الیاف پلی پروپیلن درست می شود .

در مرحله دوم پیش تصفیه، توسط فیلتر کربن اکتیو یا GAC ، رنگ ، بو، طعم نا مطبوع آب گرفته می شود .

در مرحله سوم پیش تصفیه ، با فیلتر کربن بلاک ، کربنی که در مرحله قبل آزاد شده از آب گرفته می شود .

آب وارد پمپ می شود و با فشار پمپ وارد فیلتر مهم دستگاه ، فیلتر ممبراین می شود در ممبراین تمام ناخالصی های آب که شامل املاح محلول در آب مثل نیترات ها، ارسنیک، جیوه، روی و… می شوند فیلتر می شوند و آب به حد آب مقطر می رسد.

بعد از این مرحله آب وارد مخزن تحت فشار می شود هنگامی که شیر برداشت آب را باز می کنیم آب از مخزن خارج می شود و از دو فیلتر آخر که فیلتر پست کربن و مینرال هستند عبورمی کند فیلتر پست کربن خاصیت گندزدایی دارد و فیلتر مینرال به آب املاح مورد نیاز بدن را اضافه می کند.

دستگاه تصفیه آب خانگی خوب

دستگاه تصفیه آب مستقیما با سلامت افراد وخانواده شان درارتباط است پس دقت در انتخاب دستگاه تصفیه آب خوب لازم و ضروری است.

اولین ویژگی برای یک دستگاه تصفیه آب خوب ممکن است برای هر شخص ارزان بودن آن باشد که اصلا درست نیست امروزه دستگاه تصفیه آب با قیمت مناسبی وارد بازار شده است که از نظر کیفیت و کارایی اصلا مناسب نمی باشند.

علاوه بر قیمت کارایی دستگاه و کیفیت دستگاه نیز مهم است که بسته به اصل بودن قطعات فیلترهای آن است برخی دستگاه ها تصفیه آب غیر استاندارد هستند که حتی سلامتی انسان را به خطر می اندازد. باید توجه داشت که شکل ظاهری دستگاه نیز مانند قیمت آن بسیار مورد توجه مشتریان است . دستگاه هایی که فضای کمی اشغال می کنند یا ارزان قیمت هستند گزینه های مناسب برای رسیدن به آبی سالم وگوارا نیستند . در حال حاضر بهترین نوع دستگاه برای رسیدن به آب سالم دستگاه های ۶ مرحله ای هستند که تصفیه کامل آب را انجام می دهند.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای تایوانی را با قطعات اصل و کارایی فوق العاده و کیفیت عالی در اختیار شما قرار می دهد که دارای برند های مختلف و قیمت مناسب می باشند.برای سفارش و خرید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اصلی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اصلی

برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی باید مواردی را در نظر گرفت تا بهترین انتخاب را داشته باشیم. این موارد مهم در خرید دستگاه تصفیه آب عبارتند از:

۱-انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب

دستگاه های مناسب برای استفاده خانگی اغلب یا RO هستند یا فیلتراسیون . تفاوت آنها در این است که دستگاه RO دارای فیلتر ممبران هستند که قدرت زیادی در تصفیه دارد اما دستگاه های فیلتراسیون ممکن است همه فیلترها را داشته باشند بجز ممبران . این فیلتر توانایی زیادی در تصفیه دارد که باعث میشود تمام مواد مضر و سموم از آب حذف شوند در صورتی که دستگاه های فیلتراسیون فاقد این توانایی هستند و تنها بخشی از مواد مضر را حذف میکنند .هر دو دستگاه ممکن است ۵ یا ۶ یا بیشتر فیلتر داشته باشد اما فیلتر ممبران فقط در دستگاههای RO است . همچنین این دستگاهها دارای پمپ و ترانس و سنسور هستند که دستگاههای فیلتراسیون ندارند. برای تصفیه بهتر و کامل تر بخصوص در مناطق شهری پیشنهاد میشود حتما از دستگاههای RO استفاده نمایید.

۲- برند دستگاه

دستگاه های تصفیه آب در بازار با برند های زیادی موجود هستند . روی بسیاری از آنها نوشته شده MADE IN TAIWAN. اما واقعا اینگونه نیست و بسیاری از دستگاهها مارک های تقلبی هستند که در ایران و یا چین ساخته شده اند .  

۳- جنس فیلترها

۴-نوع اتصالات

در دستگاه های تصفیه آب از ۲ نوع اتصالات استفاه میشود . دستگاه های مجهز به اتصالات فیتینگ مرغوب تر و این نوع اتصالات کارایی بالاتر و دوام بهتری دارند . بنابراین سعی کنید دستگاه های با اتصالات فیتینگی بخرید .

۵-شیر برقی یا چهارراهی

در دستگاه برای قطع جریان آب در زمان خاموش شدن از شیر برقی و یا چهار راهی استفاده می شود.

۶- مخزن دستگاه

۷- گارانتی

۸- خدمات پس از فروش

دستگاه های تصفیه آب به طور مستقیم با سلامتی شما در ارتباطند. از جایی خرید کنید که بهترین خدمات رسانی را به شما ارائه می دهد و همیشه به دنبال سلامتی افراد است. این خیلی مهم است که از جای معتبر خرید نمایید.

۹- پایه دستگاه

بسیار توصیه می کنیم دستگاه پایه دار خریداری نمایید. استفاده از آن راحت تر ، طول عمر هوزینگ ها بیشتر ، تعویض فیلتر و سرویس دستگاه راحت خواهد بود .

۱۰- نوع فیلترها

بعضی از دستگاه ها از فیلترهای انحصاری و خاصی استفاده می کنند که در بازار به سختی پیدا می شود و معمولا گران قیمت هستند. دستگاهی را انتخاب کنید که فیلترهای آن در بازار به راحتی یافت شود و هزینه فیلترها نیز مناسب باشد .

۱۱- شیر برداشت

شیر برداشت نیز از موارد نسبتا مهم به شمار می آید. اکثر افراد تنها به شکل ظاهری آن دقت می کنند اما علاوه بر ظاهر آن جنس و دوام آن نیز مهم است . شیر برداشتی مناسب است که زیبا باشد ، مغزی آن در هنگام خرابی قابل تعویض باشد .

این ها چند نمونه از موارد مهمی بود که در هنگام خرید و انتخاب دستگاه تصفیه آب باید مورد توجه قرار داد اما اغلب افراد به آنها بی توجه هستند و صرفا به کشور سازنده آن دستگاه توجه دارند. این نکته را بدانید که در کشور ایران ، چین ، تایوان هم محصولات خوب تولید می شود و هم محصولات بد. بنابراین نباید صرفا به کشور سازنده توجه کرد بلکه بهتر است به برند ها و نکات مطرح شده در بالا توجه نمود .

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی CCRA ) با ارائه محصولات با برند تجاری معتبر توانسته در عرصه فروش و خدمات پس از فروش محصولات فوق درایران و خاورمیانه افتخارآفرین باشد.

,

پخش عمده رزین کاتیونی و آنیونی پرولایت purolite

پخش عمده رزین کاتیونی و آنیونی پرولایت purolite
رزین آنیونی و کاتیونی پرولایت انگلیس
رزین آنیونی و کاتیونی پرولایت انگلیس

پخش عمده رزین کاتیونی و آنیونی پرولایت purolite:رزین های تبادل یونی جهت حذف املاح محلول جامد در آب مورد استفاده قرار می گیرند. رزین های تبادل یونی در انواع مختلف بطور جامع کاتیونی و آنیونی طبقه بندی می گردند.

برای حذف کاتیون ها از رزین های آنیونی و برای حذف آنیون ها از رزین های کاتیونی استفاده می گردد. مورد مصرف این رزین ها در صنایع مختلف بسیار کاربردی بوده و جهت تولید آب خالص و نرم می بایست از این محصول بهره برد.

شرکت های مختلفی در تولید و عرضه و پخش عمده رزین کاتیونی و آنیونی این محصول با برند های مختلف فعالیت می کنند. از کشور های تولید کننده رزین های تبادل یونی می توان انگلیس فرانسه رومانی چین هندوستان را نام برد که محصولات خود را با برند های purolite , hidrex , hidrolite , amberlite را نام برد.

بستر های رزینی که اصلاحا دستگاه های سختی گیر یا ستون های حاوی رزین نامیده می شوند با توجه به نوع رزین مصرفی و نوع کاربد آنها طبقه بندی خواهند شد که می توان از سختی گیرهای رزینی ستون های رنگ بر را معرفی نمود.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در عرضه و پخش عمده رزین های تبادل یونی از نوع کاتیونی و آنیونی و رنگ بر با کیفیت بسیار بالا ساخت کشور انگلیس با برند پرولایت purolite و همچنین طراح و سازنده انواع دستگاه های سختی گیر و ستون های رزینی است.

جهت ثبت سفارش و خرید رزین های تبادل یونی و مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و همچنین می توانید جهت خرید بصورت مستقیم و آنلاین به سایت فروشگاه رسمی اینترنتی شرکت و کمپانی CCRA اقدام نمایید.

, , ,

خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

خدمات پس از فروش شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی CCRA

علائمی که نشان می‌دهد زمان سرویس دستگاه تصفیه فرا رسیده است:

خدمات پس از فروش: کیفیت آب و نوع فیلتر آب مصرفی دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله عواملی هستند که باید برای زمان سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی در نظر گرفته شود.

آب دارای طعم و بوی متفاوتی است

طعم و بوی متفاوت آب نشانگر وجود ناخالصی در آن است و در این زمان باید به سرویس دستگاه تصفیه آب خود بپردازید. اگر با تغییر مزه‌ ی آب آشامیدنی خود رو به رو شده‌ اید به این معنی است که فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی شما بیش از حد با ناخالصی انباشته شده و زمان تعویض آن است.

افت فشار آب خروجی از شیر آب

کاهش سرعت جریان آب نشانه ای از انسداد و گرفتگی در برخی از فیلترهای دستگاه تصفیه آب است و باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد زیرا احتمال دارد کیفیت آب تحت تاثیر قرار گرفته باشد. کاهش یافتن فشار آب به این دلیل است که فیلتر بیش از حد از املاح اشباه شده است و آب آشامیدنی در این شرایط دیگر نمی‌تواند خالص و مناسب برای نوشیدن باشد. سرویس و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب دوباره فشار آب را به حالت معمول باز می‌گرداند.

مشاهده ذرات ریز در آب

اگر پس از ریختن آب در لیوان شیشه‌ای به آن نگاه کنید و متوجه معلق بودن ذرات بسیار ریز در آن شوید. نشانگر آن است که آب مصرفی شما دیگر کیفیت لازم را ندارد و باید برای سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی خود اقدام کنید.

خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب شامل موارد ذیل می باشد:

  • تعویض فیلتر دوره ای دستگاه تصفیه آب و بازدید از کلیه قطعات و عملکرد صحیح قطعات دستگاه تصفیه آب
  • تعمیرات و نگهداری دستگاه تصفیه آب
  • جابجایی محل نصب دستگاه از یک مکان به مکان دیگر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا وظیفه خود می داند برای مشتریان خود علاوه بر عرضه محصولات با کیفیت و به روز، خدمات پس از فروش شایسته ای را ارائه دهد. زمان تعویض فیلترها بصورت دوره ای و منظم هر چند ماه یکبار از طریق تماس تلفنی به مشتری یادآوری می شود. در صورت تمایل مشتری هماهنگی های لازم جهت ارسال سرویس کار انجام خواهد شد. در صورت نیاز به تعمیرات یا تعویض قطعات، در دوره گارانتی بدون هزینه و خارج از آن تمامی هزینه ها به عهده مشتری خواهد بود. زمان انجام خدمات یک روز بعد از اعلام به شرکت بوده و در صورت نیاز قبل از مراجعه سرویس کار راهنمایی های لازم به صورت تلفنی به مشتری داده می شود.

نصب دستگاه در زمان خرید برای بار اول بدون هزینه و پس از آن برای جابجایی محل نصب هزینه به عهده مشتری خواهد بود که این مبلغ نیز نیم بها محاسبه خواهد شد. تست کیفیت آب خروجی دستگاه تصفیه آب در هر زمان با درخواست مشتری بصورت رایگان انجام میگیرد.
در این راستا واحد خدمات پس از فروش کمپانی CCRA اطلاع رسانی و انتقال دانش و آگاهی به مشتریان خود را در جهت ارتقای سطح اطلاعات و آموزش مشتریان در دستور کار خود قرار داده است.

جهت هرگونه مشاوره و بهره گیری از خدمات پس از فروش شرکت کاسپین ارتباط عرشیا می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.